گوشی ‌های هوشمند ما ، حجم عظیمی از داده‌ ها را در خود جای می‌ دهند. آسیب به این دستگاه ‌ها می ‌تواند باعث از دست رفتن داده‌ ها شود، اما این داده‌ ها تقریباً همیشه قابل بازیابی هستند. حتی اگر به طور تصادفی و عمدی حذف شده باشند. در مقاله زیر یک راهنمایی برای بازیابی فایل‌ها و اطلاعات از لپتاپ، موبایل و تبلت برای شما بیان شده است.

نحوه بازیابی فایل ها از یک لپ تاپ

یک فرمت بین داده ها تفاوتی قائل نمی شود، همه چیز را در دستگاه شما حذف می کند. این می‌تواند شامل همه چیز از برنامه ‌ها، فایل ‌ها و چیزهای بی‌ فایده گرفته تا اسناد مهم، عکس ‌های دوست‌ داشتنی، ویدیو ها و غیره باشد. اگر شما هم در حین قالب‌بندی داده ‌های مهم را از دست داده‌اید یا مجبور به فرمت‌ سازی شده‌اید و نمی‌توانید پشتیبان‌گیری کنید، نگران نباشید.

دلایل فرمت کردن لپ تاپ چیست؟

قبل از پرداختن به نحوه بازیابی اطلاعات از لپ تاپ فرمت شده، ابتدا باید دلایلی را که می تواند شما را به فرمت کردن لپ تاپ خود سوق دهد، درک کنیم. در اینجا دلایلی وجود دارد که ممکن است مجبور شوید یک قالب را انجام دهید.

 • ایجاد یک پارتیشن جدید در حین نصب مجدد سیستم عامل ممکن است باعث فرمت دیسک شود.
 • یک حمله شدید ویروس می تواند شما را مجبور کند درایو خود را فرمت کنید.
 • صفحه آبی یا کامپیوتر خراب ممکن است نیاز به فرمت درایو داشته باشد.
 • خرابی هارد ممکن است نیاز به فرمت کل هارد دیسک داشته باشد تا دوباره قابل اجرا شود.
 • فایل های سیستمی ویندوز خراب یکی دیگر از دلایلی است که ممکن است نیاز به فرمت کامل درایو خود داشته باشید.

آیا می توانیم اطلاعات را از لپ تاپ فرمت شده بازیابی کنیم؟

بله، ما کاملاً می توانیم اطلاعات را از یک لپ تاپ فرمت شده بازیابی کنیم. نکته ای که در مورد هارد دیسک ها وجود دارد این است که هیچ اطلاعاتی هرگز حذف نمی شود. منظور ما این است که وقتی یک هارد دیسک را فرمت می‌کنید، حتی اگر یک درایو خالی می‌بینید، داده‌ها هنوز در آنجا هستند و منتظر بازنویسی هستند.

بنابراین اکنون که می‌دانیم آیا می‌توانیم اطلاعات را بازیابی کنیم، در نهایت ببینیم چگونه داده‌ها را پس از فرمت از لپ‌تاپ بازیابی کنیم.

راه حل 1: بازیابی اطلاعات از لپ تاپ فرمت شده با ابزار بازیابی

تلاش برای یافتن داده های حذف شده در یک درایو فرمت شده با استفاده از ابزارهای داخلی ویندوز مانند یافتن سوزنی در انبار کاه است. به همین دلیل است که شما به یک برنامه قدرتمند نیاز دارید که بتواند اطلاعات شما را بدون هیچ مشکلی بازیابی کند. Tenorshare 4DDiG آن پاسخ قدرتمند به این سوال است که چگونه می توان اطلاعات را از هارد دیسک فرمت شده لپ تاپ بازیابی کرد. این یک نرم افزار عصر جدید است که بازیابی اطلاعات را آسان و در دسترس می کند. برجسته ترین ویژگی های 4DDiG عبارتند از:

 • بازیابی اطلاعات از رایانه لپ تاپ، مک، درایوهای فلش USB، کارت های SD، هارد دیسک های خارجی، رایانه های خراب و غیره.
 • پشتیبانی از سناریو های مختلف از دست دادن مانند حذف، فرمت، RAW، خراب، آسیب دیده و غیره.
 • پشتیبانی از بیش از 1000 نوع داده مانند عکس، فیلم، صدا، اسناد و موارد دیگر.
 • اسکن سریع با امنیت 100٪.

راه حل 2: پشتیبان گیری

اگر قبلاً پشتیبان گیری از فایل ها و اطلاعات خود را انجام داده‌اید، می‌توانید با استفاده از فایل پشتیبان، اطلاعات خود را بازیابی کنید.

راه حل 3: استفاده از خدمات بازیابی

در صورتی که نرم‌افزارهای بازیابی و پشتیبان‌گیری نتوانستند فایل‌های شما را بازیابی کنند، می‌توانید به خدمات بازیابی اطلاعات مراجعه کنید. این خدمات معمولاً با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته، فایل‌های شما را بازیابی می‌کنند.

راه حل 4: پیشگیری

بهترین راه برای جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات، انجام پشتیبان‌گیری منظم از فایل‌ها و اطلاعات خود است. همچنین، استفاده از آنتی ویروس و بروزرسانی سیستم عامل به روز نگه داشتن اطلاعات شما را تضمین می‌کند.

نحوه بازیابی فایل ها از موبایل / تبلت

تلفن های همراهو تبلت ها می توانند اطلاعات زیادی از شماره تلفن گرفته تا فایل های مهم را ذخیره کنند. اگرچه همه این فناوری‌ ها می‌توانند کارها را راحت‌تر کنند، ممکن است موقعیت‌هایی پیش بیاید که داده‌ها به دلیل تعدادی از شرایط ناگوار از بین رفته یا دزدیده شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، نکاتی برای بازیابی اطلاعات تلفن وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

راه حل 1: دانلود نرم افزار بازیابی اطلاعات

گاهی اوقات یک روش سریع برای بازیابی اطلاعات تلفن، دانلود یک برنامه نرم افزاری بازیابی اطلاعات است. این نوع نرم افزار به طور خاص برای حفاری عمیق در حافظه یک دستگاه تلفن همراه ساخته شده است که ممکن است هنوز داده ها روی آن باشد، اما یافتن راه دیگری غیرممکن است.

راه حل 2: سرویس بازیابی آنلاین

در برخی موارد، یک سرویس بازیابی آنلاین تلفن همراه ممکن است بهترین راه حل بازیابی اطلاعات برای تلفن های هوشمند باشد. این سرویس با اتصال به تلفن همراه از طریق اینترنت کار می کند که امکان کشف داده ها را فراهم می کند. سپس داده ها به حافظه قابل دسترس دستگاه تلفن همراه بازیابی می شوند. علاوه بر بازیابی اطلاعات از دست رفته، سرویس‌ های بازیابی آنلاین تلفن همراه می‌توانند به طور معمول از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنند تا ایمن باشند و دیگر هرگز از دست نخواهند رفت.

راه حل 3: بازیابی اطلاعات از دست رفته از Google Drive

راه دیگر برای دریافت اطلاعات از دست رفته از Google Drive است. می توانید فایل ها، مخاطبین، عکس ها و ویدیوها را در Google cloud ذخیره کنید.

راه حل 4:پشتیبان گیری

اگر یک نسخه پشتیبان اندروید دارید، می توانید آن را بازیابی کنید. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • Back up and Restore را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید.
 • روی Restore ضربه بزنید.
 • همه فایل‌ های پشتیبان‌گیری شده نشان داده می‌شوند. حالا فایلی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید.

چه گوشی های هوشمند تبلت ها چه لپتاپ ها، هر دستگاهی در برابر از دست دادن اطلاعات آسیب پذیر است. هیچ کس نمی داند چه زمانی یک اشتباه کوچک منجر به حذف فایل ها و پوشه های مهم می شود. مانند حذف تصادفی، نقص سیستم، مشکلات به‌روزرسانی سیستم ‌عامل، بازنشانی به تنظیمات کارخانه و موارد مشابه. با این حال، به این معنی نیست که شما داده ها را برای همیشه از دست داده اید. روش های موثر زیادی برای بازیابی اطلاعات وجود دارد که حتی می تواند تمام اطلاعات از دست رفته را بازیابی کند.

خدمات کلینیک صفر و یک