آب و رطوبت دشمن اصلی لپ تاپ است. اگر آب و رطوبت به داخل لپ تاپ نفوذ کند، ممکن است مدارهای داخلی آن آسیب ببینند و همین امر باعث می شود عملکرد کلی لپ تاپ تحت تاثیر قرار گیرد. به همین دلیل، در صورتی که آب به درون لپ تاپ شما رفت، باید سریعا برای جلوگیری از آسیب آب به لپ تاپ وارد عمل شوید. گاهی نیز ممکن است لپ تاپ شما قرار شود و در این صورت باید برای تعمیر آب خوردگی لپ تاپ اقدام کنید. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد تعمیر لپ تاپ آب خورده در اختیار شما قرار دهیم.

راهنمای تعمیر لپ تاپ آب خورده

بر طبق آمار کسانی که برای تعمیر لپ تاپ به مراکز معتبر مراجعه کرده اند مشخص شده است آب از جمله فاکتورهایی است که آسیب بسیار زیادی به لپ تاپ وارد می کند و حتی ممکن است باعث سوختگی قسمت های مختلف لپ تاپ شود. از جمله مواردی که می تواند به افراد کمک کند سریعا لپ تاپ خود را از این شرایط نجات دهند توجه به اقدامات لازم است.

 تعمیر آب خوردگی لپ تاپ کار پیچیده و زمان بری است. زیرا تعمیر کار باید تمامی قسمت های لپ تاپ را مورد بررسی قرار دهد تا مشخص کند کدام قسمت های لپ تاپ آسیب دیده اند و از بین رفته اند. سپس، هر یک از آنها را تعمیر کند. با توجه به این موضوع که این کار بسیار تخصصی است برای تعمیر آب خوردگی لپ تاپ حتما باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

راهنمای تعمیر لپ تاپ آب خورده

اقدامات ضروری پس از آبخوردگی لپ تاپ

برای اینکه بتوانید آسیب وارده از ریزش آب بر لپ تاپ را کاهش دهید. باید به برخی از موارد توجه داشته باشید. در ادامه به معرفی این اقدامات می پردازیم. 

خاموش کردن لپ تاپ 

در اولین مرحله باید هر چه سریعتر لپ تاپ را خاموش کنید. برای این کار دکمه پاور را تا جایی که لپ تاپ خاموش شود نگه دارید. این کار باعث می شود زمانی که برای تعمیر آب خوردگی لپ تاپ می روید آسیب کمتری به لپ تاپ شما وارد شده باشد. 

خارج کردن باتری 

کار دیگری که پس از ریختن آب بر روی لپ تاپ باید انجام دهید خارج کردن باتری است. در صورتی که باتری قابلیت جدایی دارد آن را جدا سازید. با این کار باتری آسیب کمتری می بیند و پس از خشک شدن لپ تاپ به احتمال زیاد می توانید از لپ تاپ خود استفاده کنید.

استفاده از باد سشوار

برای اینکه آب هایی که به درون لپ تاپ رفته اند را خشک کنید بهتر است لپ تاپ را رو به روی باد سشوار بگیرید. با این کار آب هایی که درون قسمت های لپ تاپ هستند خشک می شوند و در نتیجه لپ تاپ سالم می ماند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ در تهران

اگر آب و رطوبت به لپ تاپ شما آسیب وارد کرد باید برای تعمیر آب خوردگی لپ تاپ به مراکز معتبر مراجعه نمایید. بهتر است بدانید تعمیر لپ تاپ کار تخصصی است و در صورتی که این کار به درستی انجام نشود ممکن است بخش های مختلف آن آسیب ببینند و مدارهای داخلی دچار مشکل شوند. گاهی شما مجبور می شوید هزینه زیادی صرف کنید تا این آسیب ها را رفع کنید. باید بدانید آسیب های وارده از آب بسیار جدی است و هرگز نباید آن را نادیده بگیرید.

سوالات پرتکرار در مورد تعمیر آب خوردگی لپ تاپ

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما در مورد تعمیر لپ تاپ آب خورده پاسخ دهیم. پس از آن می توانید نگاه دقیقی به این موضوع داشته باشید. 

 چگونه لپ تاپ آب خورده را تعمیر کنیم

برای اینکه بتوانید برای تعمیر آب خوردگی لپ تاپ اقدام کنید، ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید آب و رطوبت به کدام بخش های لپ تاپ شما آسیب وارد کرده است. با توجه به این موضوع که آب مایع است و می تواند از تمامی درزها عبور کند، توصیه می شود تعمیر کار تمامی قسمت های آن را مورد بررسی قرار دهد.

سوالات پرتکرار در مورد تعمیر آب خوردگی لپ تاپ

هزینه تعمیر لپ تاپ آب خورده چقدر است؟

از جمله سوالاتی که همواره پرسیده می شود در مورد هزینه تعمیر آب خوردگی لپ تاپ است. بهتر است بدانید هزینه تعمیر لپ تاپ آب خورده به موارد متعددی بستگی دارد. ابتدا باید یک متخصص ساختار داخلی لپ تاپ را بررسی نماید و مشخص نماید کدام قسمت ها آسیب دیده است. پس از آن هزینه مشخص می گردد.

هنگام آب ریختن روی لپ تاپ چه کنیم؟

اولین کاری که در زمان ریختن آب بر روی لپ تاپ باید انجام دهید خاموش کردن لپ تاپ است. بر طبق آمار مشخص شده است اگر لپ تاپ در زمان ریختن آب لپ تاپ خاموش نباشد، آسیب های بسیار زیادی به لپ تاپ وارد می شود. به همین دلیل، شما باید حتما لپ تاپ را خاموش کنید.

آیا می توانم برای خشک کردن لپ تاپ از برنج استفاده کنم؟

یکی از اشتباه ترین کارهایی است که باعث می شود کار شما به تعمیر آب خوردگی لپ تاپ کشیده شود استفاده از برنج برای خشک کردن لپ تاپ است. باور اشتباهی در میان عموم وجود دارد که برنج بر روی لپ تاپ باعث می شود آبی که به درون آن رفته است خشک شود. بهتر است بدانید این باور اشتباه است و دانه های برنج می توانند به لپ تاپ آسیب های جدی وارد کنند و آن را از بین ببرند. با توجه به تمامی این موارد هرگز لپ تاپ خود را در گونی برنج قرار ندهید. 

خدمات کلینیک صفر و یک