سرفیس محصولات خانواده مایکروسافت به شمار می روند که با ویژگی های خاص خود توانسته اند تغییرات زیادی را در دنیای لپ تاپ ها به وجود بیاورند. اگر به سرفیس ها نگاه کنید احساس می کنید آنها همانند تبلت ها هستند، اما باید بدانید سرفیس ها درست همان قابلیت های کامپیوترها و لپ تاپ های رومیزی را دارا هستند. همین امر باعث شده است قیمت سرفیس بسیار بیشتر از قیمت تبلت ها باشد و افرادی که برای خرید آن اقدام می کنند باید مطمئن باشند که در حال خرید محصول کاملی هستند. تاچ ال سی دی سرفیس ها ممکن است به هر دلیلی خراب شود. در اینجاست که باید برای تعمیر و یا تعویض تاچ ال سی دی سرفیس  اقدام شود. اگر شما نیز صاحب یک سرفیس هستید، در ادامه این گزارش همراه ما باشید.

تعمیر ال سی دی سرفیس

زمانی که صحبت از تعمیر و یا تعویض تاچ ال سی دی سرفیس می شود اولین مسئله ای که به ذهن خطور پیدا می کند در این رابطه است چه عواملی به ساختار ال سی دی آسیب وارد می کنند و باعث خرابی آن می شوند. همانطور که میدانید دلایل متفاوتی وجود دارند که باعث خرابی تاچ ال سی دی می شوند و در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

ضربه 

بهتر است بدانید یکی از مهمترین مواردی که شما را وارد می کند برای تعویض تاچ ال سی دی سرفیس اقدام نمایید ضربه و فشار به ال سی دی است. ال سی دی ها ساختار بسیار حساسی دارند و زمانی که در مجاورت با فشار قرار می گیرند ساختار ظریف آنها از بین می رود. با توجه به این موضوع که تاچ ال سی دی در بالاترین قسمت ال سی دی قرار دارد، جای تعجب نیست که فشار و ضربه به آن آسیب وارد کند و آن را از بین ببرد.

ریخته شدن آب یا مایعات روی ال سی دی سرفیس

هیچ چیز مانند رطوبت و خیسی نمی تواند به ال سی دی آسیب وارد کند. اگر شما جز آن دسته افراد هستید که عادت دارید با دست خیس از لپ تاپ و یا وسایل الکترونیک خود استفاده نمایید، باید بدانید ممکن است تاچ لپ تاپ شما به زودی خراب شود و دیگر قابل استفاده نباشد. همانطور که میدانید بسیاری از افراد در زمان کار با سرفیس فنجان چای و یا قهوه خود را در نزدیکی آن قرار می دهند. گاهی کوچکترین ضربه ای می تواند منجر به ریختن چای و قهوه بر روی ال سی دی شود و همین امر زمینه ساز مشکلات و چالش های زیادی بر روی صفحه نمایش می شود. در اینجاست که ممکن است شما مجبور شوید برای تعویض تاچ ال سی دی سرفیس اقدام کنید.

گرد و غبار 

در موارد بسیار نادر ممکن است گرد و غبار به ساختار داخلی ال سی دی آسیب وارد کند و شما را مجبور به تعویض تاچ ال سی دی سرفیس نماید. گرد و غبار در همه جا هست و اگر شما عادت ندارید که سرفیس خود را مرتبا تمیز کنید، گرد و غبار به تمامی بخش های آن نفوذ می کند و در نتیجه عملکرد داخلی آن آسیب می بیند. به همین دلیل، توصیه می شود برای افزایش طول عمر سرفیس خود، آن را تمیز کنید و هرگز اجازه ندهید گرد و غبار بر روی ال سی دی باقی بماند. 

تعویض تاچ ال سی دی سرفیس پرو

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه علائمی نشان می دهند ال سی دی سرفیس خراب شده است و باید برای تعویض تاچ ال سی دی سرفیس اقدام شود. در ادامه تلاش می کنیم به معرفی این علائم بپردازیم و در نتیجه شما با مشاهده اولین علامت باید سریعا به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید. به این موضوع توجه داشته باشید عدم تعمیر و یا تعویض تاچ ال سی دی سرفیس باعث می شود به بخش های دیگر لپ تاپ نیز آسیب وارد شود و همین امر می تواند بخش های دیگر ال سی دی را تحت تاثیر قرار دهد و از بین ببرد.

تعویض تاچ ال سی دی سرفیس پرو 4

یکی از مهمترین مواردی که نشان می دهد ال سی دی لپ تاپ آسیب دیده است تغییر رنگ است. زمانی که شما سرفیس خود را روشن میکنید متوجه میشوید رنگ های آن در هم ادغام شده اند. به طور مثال، در صفحه نمایش ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز دیده می شود و یا سرفیس شما برای مدت بسیار طولانی روشن نمی شود و شما مجبور هستید به آن ضربه وارد کنید تا صفحه نمایش قابل رویت باشد. در این شرایط معمولا راهکاری جز تعویض تاچ ال سی دی سرفیس باقی نمی ماند.

تعویض تاچ ال سی دی سرفیس پرو 4

رنگی شدن بخشی از صفحه نمایش 

از جمله مواردی که نشان می دهد صفحه نمایش سرفیس شما خراب شده است و دیگر قابل استفاده نیست به وجود آمدن خطوط رنگی بر روی صفحه نمایش است. ممکن است زمانی که در حال استفاده از صفحه نمایش هستید خطوط رنگی را بر روی صفحه نمایش مشاهده کنید. به طور مثال، ممکن است خطوط قرمز و یا آبی رنگی به صورت خطوط عمودی و یا افقی بر روی صفحه نمایش به وجود بیایند و همین امر باعث می شود که شما دچار مشکلات زیادی شوید و برای تعمیر و یا تعویض تاچ ال سی دی سرفیس اقدام کنید.

عدم کار کردن تاچ 

یکی دیگر از مواردی که نشان می دهد زمان تعویض تاچ ال سی دی سرفیس فرا رسیده است این مسئله است که در زمان کار با سرفیس تاچ آن به خوبی کار نمی کند و شما مجبور می شوید که به سرفیس خود ضربه بزنید. همانطور که میدانید تاچ بخش بسیار مهمی از سرفیس است و اگر به خوبی کار نکند دیگر نمی توانید از سرفیس به خوبی استفاده کنید. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که با دست خیس از سرفیس خود استفاده می کنید، باید بدانید به زودی ممکن است تاچ از بین برود.

کم و یا زیاد شدن نور ال سی دی 

از جمله مواردی که به شما هشدار می دهد ال سی دی سرفیس خراب شده است و باید برای تعمیر و یا تعویض تاچ ال سی دی سرفیس اقدام کنید زمانی است که متوجه می شوید ال سی دی دائم کم نور و پر نور می شود. این مسئله می تواند برای چشم بسیار آسیب رسان باشد و حتی شما را از کار کردن با ال سی دی خسته کند و دیگر نتوانید از سرفیس خود به خوبی استفاده نمایید.

تعویض تاچ ال سی دی سرفیس پرو 5

زمانی که برای تعویض تاچ ال سی دی سرفیس مراجعه می کنید باید به نکات بسیار زیادی توجه داشته باشید. باید بدانید تعمیر ال سی دی یک کار بسیار تخصصی است و شما هرگز نمی توانید کار خود را به افراد غیر متخصص و یا آموزش ندیده بسپارید. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

بررسی کامل ال سی دی سرفیس 

با اینکه شما از روی علائم خاصی می توانید تشخیص دهید که زمان تعویض تاچ ال سی دی سرفیس فرا رسیده است، اما باید بدانید شما یک فرد متخصص نیستید و باید یک فرد متخصص تمامی بخش های سرفیس را به دقت مورد بررسی قرار دهد. به همین دلیل، زمانی که به یک مرکز معتبر مراجعه کنید می توانید اطمینان داشته باشید که تمامی بخش های آن مورد بررسی قرار گرفته است و هر گونه اشکالی که در آن وجود دارد به خوبی شناسایی شده است.

خاموش کردن سرفیس در زمان کار با آن 

از جمله مواردی که در زمان تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی سرفیس اهمیت دارد خاموش کردن سرفیس است. زمانی که باتری سرفیس پر باشد و تعمیرکار تعمیرات را بر روی آن آغاز کند خطر انفجار دو چندان می شود. این مسئله ای است که در بسیاری از موارد نادیده گرفته می شود و همین امر باعث می شود که مشکلات بسیار زیادی برای افراد به وجود بیاید. این مسئله مورد دیگری است که دائما پیشنهاد می شود برای تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی سرفیس به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید.

جداسازی بخش های مختلف ال سی دی سرفیس 

اگر به ساختار ال سی دی توجه داشته باشید متوجه می شوید که ساختار آن بسیار پیچیده است و کسی که وظیفه تعویض تاچ ال سی دی سرفیس را بر عهده دارد باید تمامی مراحل را با دقت بسیار زیادی طی کند. زمانی که تعمیر کار می خواهد ال سی دی را تعمیر کند ابتدا باید آن را بر روی یک پایه و بی حرکت قرار دهد. پس از آن باید تمامی قسمت های ال سی دی با ظرافت بسیار زیادی جدا شود. بهتر است بدانید ال سی دی به مدارهای بسیار زیادی متصل است و اگر این جداسازی به خوبی صورت نگیرد، تمامی بخش های سرفیس نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و در نتیجه همین امر زمینه ساز بروز مشکلات زیادی می شود. با توجه به این، جداسازی ال سی دی امری است که باید با دقت بسیار زیادی انجام شود.

تعویض تاچ ال سی دی سرفیس پرو 7 

یکی از مواردی که در زمان تعویض تاچ ال سی دی سرفیس باید مد نظر قرار دهید باید مد نظر قرار گیرد استفاده از قطعات اصل است. همانطور که میدانید امروزه قطعات فیک زیادی در بازار موجود هستند که می توانند عملکرد سرفیس را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهند. به همین دلیل، شما باید به مرکزی بروید که اطمینان دارید از قطعات اصل استفاده می کند و هرگز قطعات فیک و تقلبی را بر روی لپ تاپ شما سوار نمی کند. در نتیجه می توانید از سرفیس خود پس از تعمیر خوبی استفاده کنید.

تعمیر لپ تاپ خاموش سرفیس

گاهی ممکن است که لپ تاپ شما دیگر روشن نشود و شما فکر کنید که زمان تعویض تاچ ال سی دی سرفیس فرا رسیده است. اما باید بدانید همواره خاموشی لپ تاپ بدین معنا نیست که ال سی دی سرفیس خراب شده است. موارد متعددی وجود دارند که می توانند منجر به این امر شوند. به طور مثال، ممکن است مادربرد سرفیس خراب شده باشد و همین امر تمامی سیستم را تحت تاثیر قرار داده است. اگر متوجه شدید که سرفیس شما روشن نمی شود، بهتر است سریعا به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا متخصصان به عیب یابی و تعمیر سرفیس شما بپردازند.

طول عمر سرفیس چقدر است؟

با توجه به این موضوع که سرفیس از محصولات لوکس و لاکچری به شما می رود این سوال ممکن است مطرح گردد که طول عمر سرفیس چقدر است. این محصول از جمله محصولاتی است که طول عمر بالایی دارد و شما به مدت طولانی می توانید از آن استفاده نمایید. در نتیجه باید بدانید پولی که برای خرید این محصول پرداخت می کنید، در حقیقت پولی است که شما را برای مدت بسیار طولانی از خرید لپ تاپ بی نیاز می کنید و می توانید مدت زمان طولانی آن را مورد استفاده قرار دهید. 

آیا تعویض تاچ ال سی دی سرفیس بدین معناست که دیگر سرفیس قابل استفاده نیست؟

این باور اشتباه در میان افراد وجود دارد که تعویض تاچ ال سی دی سرفیس بدین معناست که این محصول دیگر خراب شده است و قابل استفاده نیست. باید بدانید سرفیس ها بسیار با کیفیت هستند و گاهی برای اینکه طول عمر آن را افزایش دهید مجبور خواهید بود برای تعویض تاچ ال سی دی سرفیس و یا بخش های دیگر آن اقدام نمایید. به همین دلیل، هرگز نباید نگران این مسئله باشید و باید در صورت نیاز تعویض قطعات را انجام دهید.

ضمانت نامه تعمیر ال سی دی سرفیس

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد تعویض تاچ ال سی دی سرفیس در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید مواردی همچون خیسی و رطوبت، گرد و غبار و یا ضربه و فشار ممکن است به ال سی دی آسیب وارد کنند و عدم کارکرد تاچ ال سی دی، وجود خطوط رنگی و نقاط در هم آمیخته بر روی ال سی دی نشان دهنده این است که زمان تعویض آن فرا رسیده است. برای انجام این کار، باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید و اطمینان داشته باشید که از قطعات اصل بر روی لپ تاپ شما استفاده می شود.

خدمات کلینیک صفر و یک