امروزه، گوشی اپل به یکی از پر استفاده ترین گوشی ها در سراسر دنیا تبدیل شده است. این گوشی ها سرعت بسیار بالایی دارند و ساختار آنها بسیار ویژه است. تمامی کسانی که از گوشی های اپل استفاده کرده اند به این موضوع اشاره می کنند که ساختار این گوشی ها با هیچ گوشی دیگری قابل مقایسه نیست. اما باید بدانید گوشی های اپل مانند تمامی برندهای دیگر ممکن است دچار مشکل شوند که در این شرایط تعویض ماژول اپل پیشنهاد می شود. بهتر است بدانید تعویض ماژول اپل یک کار تخصصی است و نیاز به دقت زیادی دارد. به همین دلیل، شما باید این کار را به افراد متخصص بسپارید.

علل خرابی و راه های تعمیر دوربین آیفون

دوربین آیفون قابلیت های بسیار زیادی دارد. زمانی که شما آیفون دارید در واقع مانند این است که یک دوربین حرفه ای را خریداری کرده اید و می توانید مانند یک عکاس حرفه ای کارهای عکاسی خود را پیش ببرید. اما ممکن است عوامل مختلفی به دوربین آیفون آسیب برسانند و آن را خراب کنند. در ادامه تلاش می کنیم به علل بررسی دوربین آیفون بپردازیم. 

علل خرابی و راه های تعمیر دوربین آیفون

مشکلات دوربین آیفون به چند دسته تقسیم می شوند؟

از جمله مواردی که در زمان تعویض ماژول اپل پرسیده می شود در این زمینه است که مشکلات دوربین آیفون به چند دسته تقسیم می شوند. به طور کلی، مشکلات سخت افزاری و یا نرم افزاری عملکرد دوربین را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند . به همین دلیل، قبل از آنکه تعویض ماژول اپل انجام شود، شما باید ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که مشکل اصلی دوربین چیست. در غیر اینصورت، هرگز نمی توانید مشکل دوربین را به طور کامل از بین ببرید.

مشکلات سخت افزاری 

یکی از رایج ترین مواردی که صاحبان گوشی های اپل را برای تعویض ماژول اپل به سمت مراکز معتبر می کشاند مشکلات سخت افزاری است که بر روی گوشی به وجود می آیند. با توجه به این موضوع که امروزه گوشی به بخش جدایی ناپذیری از زندگی افراد تبدیل شده است و در تمامی شرایط آنها دارای گوشی هستند، بدیهی است که بسیاری از مشکلات برای گوشی های آیفون به وجود بیاید و عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. 

وارد شدن ضربه به دوربین موبایل اپل

یکی از مهمترین مواردی که منجر به تعویض ماژول اپل می شود وارد شدن ضربه به دوربین اپل است. بهتر است کمی در مورد این موضوع صحبت کنیم. منظور از ضربه به دوربین همیشه یک ضربه سخت و سهمگین نیست. گاهی ضربه های کوچک می تواند عملکرد دوربین را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و آن را از بین ببرد. به طور مثال، ممکن است گوشی از دست شما بر زمین بیافتد. این ضربه سنگین نیست، اما اگر این عمل چندین بار تکرار شود به زودی به یک مشکل جدی در گوشی شما تبدیل می شود. با توجه به این مسئله توصیه می شود از گوشی های خود مراقبت کنید. 

استفاده از کاور مناسب 

یکی از مواردی که توصیه می شود برای جلوگیری از تعویض ماژول اپل و آسیب به دوربین اپل مد نظر قرار دهید استفاده از کاور مناسب بر روی گوشی است. کاور این قابلیت را دارد که ضربه را به خوبی دفع نماید و دیگر ضربه ساختار داخلی موبایل را تحت تاثیر قرار نمی دهد. به همین دلیل، تمامی کسانی که می خواهند از دوربین موبایل خود به خوبی محافظت کنند بهتر است از یک کاور مناسب استفاده نمایند و همین امر طول عمر گوشی را افزایش می دهد.

وارد شدن فشار به دوربین موبایل اپل

یکی دیگر از مواردی که می تواند شما را مجبور به تعویض ماژول اپل کند وارد شدن فشار به دوربین اپل است. بسیاری از افراد دوربین خود را در کیف و جیبشان که تحت فشار زیادی قرار دارد می گذارند. این کار در بلند مدت به ساختار دوربین گوشی آسیب وارد می کند و آن را از بین می برد. بهتر است گوشی خود را در جایی بگذارید که تحت کمتری آسیب ها و فشارها قرار می گیرد. این مسئله بسیار مهم است و می تواند بر طول عمر گوشی شما به میزان بسیار زیادی اثر بگذارد.

آب زدگی آیفون

آب زدگی آیفون مسئله دیگری است که ساختار گوشی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و شما را مجبور می کند برای تعویض ماژول اپل اقدام کنید. بهتر است بدانید آب و رطوبت از جمله مواردی هستند که دشمن اصلی ساختار داخلی گوشی ها به شمار می روند. اگر به هر دلیلی آب به درون گوشی شما برود ساختار و مدارهای داخلی آن قطع می شوند و در برخی از شرایط چاره ای جز تعویض ماژول اپل باقی نمی ماند. به همین دلیل، شما باید در این مسئله بسیار حساس باشید. 

به طور مثال، اگر عادت دارید که با دست خیس از گوشی اپل خود استفاده کنید، باید بدانید که این مشکل ممکن است برای شما پیش بیاید. اگر زمانی که حمام می روید گوشی خود را برای پخش شدن موزیک در حمام قرار می دهید، ممکن است به زودی ساختار داخلی آن تحت تاثیر قرار بگیرد و از بین برد. به همین دلیل، شما باید از گوشی خود به گونه ای محافظت کنید که کمترین تماس را با رطوبت داشته باشد. این مسئله طول عمر گوشی شما را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد.

 مشکلات نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری از جمله مشکلاتی هستند که می توانند بر عملکرد قسمت های مختلف گوشی اپل از جمله دوربین آن اثر بگذارند. در این شرایط، نیاز به تعویض ماژول اپل نیست و شما می توانید با رفع مشکلات نرم افزاری دوبار از آن استفاده کنید. اولین کاری که توصیه می شود در این شرایط انجام دهید آپدیت سازی نسخه اصلی برنامه است. گوشی های اپل بسیار حساس هستند و اگر برنامه های آنها آپدیت نشود ممکن است عملکرد قسمت های مختلف آن تحت تاثیر قرار گیرد. اگر از برنامه های جانبی برای دوربین اپل استفاده می کنید بهتر است آن برنامه را حذف کنید و از نسخه اصلی برنامه استفاده نمایید. با این راهکار به احتمال زیاد دوربین اپل دوباره کار خواهد کرد.

لرزش دوربین آیفون

از جمله مواردی که باعث می شود شما برای تعویض ماژول اپل اقدام کنید لرزش دوربین آیفون است. بهتر است بدانید لرزش دوربین یکی از مشکلات حادی است که باعث می شود تصاویر و فیلم های شما نمای بسیار بدی داشته باشند و در نتیجه دیگر نمی توانید از دوربین گوشی خود استفاده نمایید. یکی از مواردی که باعث می شود لرزش را در دوربین خود احساس کنید شکستگی دوربین عقب گوشی است. برای این کار یک متخصص داخلی باید دوربین آیفون را مورد بررسی قرار دهد و در صورتی که شکستگی رخ داده بود تعویض ماژول اپل انجام شود.

مراحل تعویض دوربین گوشی اپل 

بهتر است بدانید مراحل تعویض ماژول اپل پیچیده نیست، اما چیزی که این پروسه را پیچیده می کند دقت زیادی است که تعمیرکاران باید به کار ببرند. همانطور که می دانید ساختار داخلی گوشی بسیار پیچیده تر از چیزی است که تصور می کنید. مدارهای متعددی در یک گوشی به کار رفته اند و گوشی به بخش های مختلفی متصل شده است. ظرافت این اتصالات بسیار بالاست و باعث می شود که گوشی عملکرد فوق العاده ای داشته باشد. به همین دلیل، جداسازی این مدارها برای تعویض ماژول اپل باید با دقت زیاد انجام شود. 

مراحل تعویض دوربین گوشی اپل 

خاموش کردن گوشی 

فراموش نکنید تا زمانی که گوشی را خاموش نکنید هرگز نباید کار تعویض ماژول اپل آغاز شود. یک باتری پر و استفاده از ابزار مختلف برای جداسازی مدارها و قرار دادن قطعه جدید در داخل گوشی باعث می شود انفجار رخ دهد و این مسئله می تواند از جهات بسیار زیادی آسیب رسان باشد. برای این کار شما ابتدا باید گوشی را خاموش کنید و سپس در اولین مرحله باتری را از آن جدا کنید. پس از آن می توانید کار تعمیر و تعویض ماژول اپل را آغاز کنید و دیگر خطری وجود نخواهد داشت.

جداسازی مدارها 

در مرحله بعد، جداسازی قطعات و مدارهای داخلی گوشی اپل آغاز می شود. اینجا دقیقا همان جایی است که بسیاری از کارشناسان می گویند پروسه تعویض ماژول اپل دشوار است. مدارهای داخلی گوشی اپل با دقت و ظرافت خاصی به یکدیگر متصل شده اند و اگر بدون هیچ گونه دقتی از یکدیگر جدا شوند ممکن است عملکرد بخش های دیگر گوشی تحت تاثیر قرار گیرد و دیگر گوشی قابل استفاده نخواهد بود. برای اینکار گوشی را بر روی یک پایه ثابت قرار دهید و تمامی ابزاری را که نیاز دارید نزدیک خود بگذارید. 

تعویض ماژول اپل و اتمام کار 

پس از آنکه قطعه ای را که می خواهد تعویض شود پیدا کردید باید قطعه جدید را جایگذاری کنید. پس از آن، باید دوباره تمامی قطعات و مدارها را با دقت بسیار زیاد به یکدیگر وصل کنید. بهتر است بدانید این مرحله نیز بسیار حساس است. اگر حتی یک مدار به خوبی با مدارهای دیگر اتصال برقرار نکند، پس از اتمام کار متوجه می شوید بخش دیگری از گوشی خراب شده است و دیگر کار نمی کند. به همین دلیل، شما باید زمان کافی را به این کار اختصاص دهید و با دقت بسیار زیاد این کار را پیش ببرید.

هزینه تعمیر دوربین آیفون

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد تعویض ماژول اپل در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری می توانند به ساختار گوشی ها آسیب وارد کنند و عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار دهند. دوربین آیفون بسیار حساس است و عواملی مانند ضربه و فشار، خیسی و رطوبت می توانند آن را خراب کنند. از طرف دیگر، مشکلات نرم افزاری مانند عدم آپدیت سازی برنامه ها و یا استفاده از برنامه جانبی برای دوربین می توانند باعث خراب شدن دوربین شوند. برای استعلام هزینه تعویض ماژول اپل با کارشناسان در تماس باشید.

خدمات کلینیک صفر و یک