لپ تاپ ها دستگاه های الکترونیکی و کامپیوتری هستند که به سرعت با کامپیوترهای رومیزی رقابت کرده و مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است. این روزها کمتر کسی هست که با لپ تاپ و نحوه کار با ان اشنایی نداشته باشد. امروزه اشنایی و مهارت کاربران به میزانی است که به سادگی از لپ تاپ در کارها و برنامه های خود استفاده کرده و این وسیله کاربردی به جزء جدانشدنی زندگی فردی ان ها تبدیل شده است. البته از اینکه مهارت های فردی کاربران لپ تاپ به همین محدود نشده و گاها توانایی عیب یابی لپ تاپ خود را نیز دارند. عیب هایی که در لپ تاپ ها ممکن است رخ دهد غالبا توسط کاربران مبتدی قابل حل است. راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ، تصویر و سرعت و گرمای فن و … از مواردی است که ممکن است در اثر استفاده بیش از حد و یا حوادثی در لپ تاپ رخ دهد. ما در این مقاله بنا داریم که پیرامون راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ برای شما بگوییم.

اگر به دنبال راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ خود هستید با خواندن این مقاله می توانید به سوالات خود پاسخ دهید و در صدد رفع مشکل برایید. به هر روی در صورتی که مشکلات لپ تاپ توسط کاربری با سطحی مبتدی از دانش کامپیوتری حل نشود به طور قطع توسط یک فرد حرفه ای و متخصص امکان پذیر بوده و جای نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت. اگر صدای لپ تاپ شما قطع شده و نمی توانید که صدای لپ تاپ را به هنگام تماشای برنامه ای بشنوید راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ را که در ادامه برای شما شرح داده شده است را بررسی نمایید.

برسی میزان صدا، ساده ترین راه در میان راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ

گاهی ممکن است که کاملا تصادفی مثلا در اثر برخورد دست شما دکمه  بی صدای لپ تاپ که بر روی صفحه کلید لپ تاپ قرار دارد، فعال شده باشد. گاهی هم دکمه بی صدای لپ تاپ را فشرده اید ولی با این حال این موضوع را فراموش کرده اید. به هر روی بررسی میزان صدای لپ تاپ و چک کردن دکمه بی صدای لپ تاپ یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین راه حل در میان راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ است که به سادگی انجام ان برای هر نوع کاربر مبتدی تا حرفه ای امکان پذیر بوده و انجام پذیر است.

برسی میزان صدا، ساده ترین راه در میان راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ

استفاده از هدفون یکی از راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ

از دیگر راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ استفاده از هدفون برای تشخیص صحت عملکرد اسپیکر ها است. اگر با اتصال هدفون به لپ تاپ، شما قادر به شنیدن صدای لپ تاپ هستید پس می توانید این احتمال را قائل شوید که ممکن است اسپیکرهای لپ تاپ شما دچار مشکل و اسیب شده باشند. از این رو بهتر است که لپ تاپ خود را به مراکز کامپیوتری و افراد حرفه ای در این زمینه سپرده تا  مجدد لپ تاپ شما را عیب یابی کرده و در صورت لزوم اسپیکر های لپ تاپ را تعمیر و یا تعویض کند. لازم به ذکر است که توسط این روش، یعنی اتصال هدفون به لپ تاپ می توانید تا حدودی از صحت عملکرد اسپیکر ها اطلاع یابید.

به روز رسانی ویندوز یکی از راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ

گاهی زمان ان رسیده که ویندوز و درایورهای ان را اپدیت و بروز رسانی کنید. اتفاقا یکی از راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ همین امر می باشد. در برخی مواقع فقط با اپدیت ویندوز و درایورهای ان مشکلات صدا و دیگر مشکلات نرم افزاری مرتفع می شود. برای این کار باید به سطح متوسطی از مهارت کار با لپ تاپ اشنایی داشته تا بتوانید ان را به دقت انجام دهید. معمولا پس از بروز رسانی سیستم ها بسیاری از ایرادات، عیوب و خطاهای سیستم حل شده و شاهد رفع مشکلات صدا در لپ تاپ نیز خواهیم بود.

راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ توسط windows troubleshooter

با استفاده از windows troubleshooter شما می توانید از دلایل قطع صدا و راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ مطلع شوید. برای این کار کافی است که به کنترل پنل لپ تاپ خود رفته و troubleshooting یا  find and fix problemsیا Troubleshoot audio playback را جستجو کنید و سپس ان را پس از جستجو انتخاب کرده تا عیب یابی سیستم اغاز شده و به شما گزارشی از عیوب توسط این بخش از لپ تاپ به شما ارائه شود. این راه از جمله راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ است که به سادگی امکان پذیر بوده و رفع مشکل صدا در لپ تاپ را برای شما به سهولت میسر می سازد.

کلام آخر

در این مقاله ما به دنبال راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ توانستیم تا برخی از روش ها را برای شما عنوان و سپس شرح دهیم. بسیاری از راه حل های مشکلات صدا در لپ تاپ به سادگی امکان پذیر بوده و الزامی برای انکه لپ تاپ خود را به فرد دیگری بسپرید ندارند. درصورتی که دانش فنی خود را در زمینه لپ تاپ اندک می دانید در این صورت می توانید به مراکز کامپیوتری رجوع کرده و لپ تاپ خود را به فردی حرفه ای، متخصص و کاردان بسپارید. بروز رسانی ها غالبا روش هایی ساده و موثر در عیب یابی مشکلات صدا در لپ تاپ هستند. توجه به دکمه صدا و تست صدای لپ تاپ توسط یک هدفون نیز تا حد زیادی به حل سریع مشکلات صدا در لپ تاپ شما کمک می کند. به هر روی امید است که این مقاله به مقدار زیادی در رفع ابهامات و سوالات شما تاثیر گذار باشد.

خدمات کلینیک صفر و یک