لپ تاپ ها این روزها به عنوان اصلی ترین و پرکاربردترین ابزار برای افراد از همه اقشار از دانشجو و دانشگاه تا صنعت و صنعتگران به شمار می روند. این دستگاه ها که با وزن کم و ابعاد کوچکشان قابلیت هایی نظیر جابجایی توسط یک کیف ساده، سرعت پردازش بالا و حافظه زیاد برای ذخیره اطلاعات تا چند ترابایت و…. به رقابت کامپیوتر های رومیزی امدند و در این رقابت مورد استقبال زیادی قرار گرفتند. این دستگاه های کوچک و کاربردی دیگر ابزاری نا آشنا برای افراد به شمار نمی روند و غالبا افراد مختلف به کار به آنها مسلط بوده و حتی گاهی توانایی عیب یابی و رفع مشکلاتی که ممکن است به دلایل مختلف در لپ تاپ رخ دهد، را دارند. حتما می دانید که مشکلاتی که ممکن است در لپ تاپ رخ دهد می توانند دلایل سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد. به هر روی ما در این مقاله از مشکلات و همچنین راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ برای شما خواهیم گفت تا در صورت اینکه با ایرادات و اختلالاتی در ویندوز سیستم مواجه شدید با سهولت بیشتری در جهت رفع ان برایید. در این نگارش سعی بر ان است تا راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ را شناخته و به این ترتیب در افزایش مهارت های شما قدمی برداشته باشیم.

برخی از مشکلات و راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ

همانطور که میدانید لپ تاپ ها بر اساس ساختار حافظه و توانایی کیفیت تصویر و قابلیت های دیگرشان امکان نصب ویندوزهای مختلف بر روی ان ها وجود دارد. از این رو می توان این نتیجه را گرفت که انتخاب ویندوز و سیستم عامل تا حدی متاثر از سخت افزار و قابلیت های لپ تاپ است. بنابراین با شناخت مشکلاتی که در اثر ویندوز بر روی لپ تاپ رخ می دهد می توانید راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ را بدانیم.

برخی از مشکلات و راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ

آبی شدن صفحه لپ تاپ

گاهی در صفحه لپ تاپ شما صفحه ای به رنگ آبی نمایش داده می شود و این مسئله شما را سردرگرم میکند. اما نگران نباشید این ارور در اثر مشکلات سخت افزاری نظیر آسیب به هارد و با در اثر مشکلات نرم افزاری و ویندوز رخ می دهد. کافیست که اپدیت و بروزرسانی ویندوز و درایورهای سیستم را به عنوان یکی از راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ در این مرحله بدانید. بروز رسانی ویندوز در لپ تاپ شما تا حدی این مسئله را حل می کند و در صورتی که پس از بروزرسانی مجددا با این ارور صفحه نمایش آبی مواجه شدید این ایراد احتمالا از ناحیه سخت افزار لپ تاپ بوده و باید هارد و سایر قطعات را عیب یابی کنید.

لرزان شدن تصاویر برنامه ها

یکی دیگر از مواردی که به عنوان مشکل در ویندوز ممکن است با ان مواجه شوید و باید به دنبال راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ باشیم، تصاویر لرزان برنامه ها است. این مسئله گاهی ممکن است پس از ارتقای ویندوز اتفاق بیفتد. اما این ارتقای ویندوز و به عبارتی بروز رسانی ان امکان دارد به صورت کامل انجام نشده باشد و بعضی از درایورها و برنامه ها به طور کامل بروزرسانی نشده باشند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که پس از اپدیت ویندوز در صورتی که شاهد لرزش برنامه ها و تصاویر بودین به درایور مربوط به مانیتور رفته و ان را اپدیت کنید همچنین می توانید ان را حذف کرده تا خود ویندوز به صورت خودکار ان را نصب و بروزرسانی کند.

عدم نمایش آیکون وای فای

گاهی در ویندوز لپ تاپ خود شاهد ناپدید شدن آیکون وای فای و عدم نمایش ان می شوید برای راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ در این رابطه می توانید برخی موارد را چک و رعایت کنید تا این مسئله مرتفع شود. به عنوان یکی از ساده ترین راه حل ها به سراغ فیلتر شکن بروید و ان را غیر فعال کنید. سپس به بخش network رفته و مودم را مجدد جستجو کنید. خاموش روشن کردن مودم راه ساده ای دیگر است که ان را می توانید امتحان کنید. راه دیگر رفتن به دیوایس منیجر  و انتخاب NetworkAdapters در درایوها است. سپس این درایور را بروز کنید و سپس Search automatically for driver را انتخاب کرده تا جدیدترین نسخه درایور به طور اتومات انتخاب و فعال شود.

صفحه نمایش چشمک زن شود

این مسئله که صفحه نمایش شما به صورت چشمک زن باشد به سادگی و توسط آپدیت ویندوز و درایورهای مربوطه قابل حل است. به طور کلی بخش زیادی در رابطه با مشکلات ویندوز،  راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ به اپدیت ویندوز و بروزرسانی درایورها ختم می شود. پس به محض دیدن این مورد می توانید درایورهای لپ تاپ خود را بروز کرده و مشکل صفحه نمایش را از این طریق حل و فصل کنید.

کلام آخر

در این مقاله به مشکلاتی که مربوط به ویندوز در لپ تاپ است و راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ اشاره کردیم. از جمله مشکلاتی که در ویندوز لپ تاپ ها رخ می دهد شامل چشمک زن بودن و لرزان شدن صفحه نمایش، عدم نمایش وای فای، آبی شدن صفحه نمایش و…. است. هر یک از این مشکلات که در ویندوز لپ تاپ رخ می دهد به روش های مختلفی قابل حل است. در این مقاله ما به هریک از راه حل های مشکلات ویندوز در لپ تاپ پرداختیم و از این رو می توان با مطالعه این مقاله به برخی از ایرادات ونواقصی که در ویندوز لپ تاپ رخ می دهد آشنایی داشته و به سادگی ان ها را عیب یابی و رفع کنید.

خدمات کلینیک صفر و یک