امروزه اینترنت و اتصال به ان جزء جدا نشدنی زندگی بشر شده است. اغلب کارها و برنامه ها از چک کردن ایمیل تا جستجوهای علمی و… همگی به اینترنت وابسته اند. پرداخت های بانکی، رزرو بلیط برای سفر، خریدهای اینترنتی، اشتراک داده های متنی، صوتی، تصویری و …همه بخشی از مزایای حضور اینترنت در زندگی ما هستند. شما نیز خود بر اهمیت و لزوم اینترنت در کار و زندگی بشر واقف هستید. موبایل های هوشمند، کامپیوترها، لپ تاپ ها و… از جمله ابزار و وسایلی هستند که راهی برای اتصال به اینترنت هستند. از این رو امکان اتصال به اینترنت که غالبا توسط وای فای است بسیار حائز اهمیت است. شما به سادگی توسط لپ تاپ شخصی تان می توانید به وای فای متصل شده و برنامه های روزانه که شامل جستجو، چک ایمیل، تماشای آنلاین فیلم، دانلود آهنگ و… است را انجام دهید. با این حال ممکن است که برای وصل شدن لپ تاپ به وای فای دچار مشکل شوید و این کار به سادگی برای شما امکان پذیر نباشد. ما در این مقاله به رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ می پردازیم.

دلایل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت و راه هایی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ

عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت دلایل مختلف و راه حل های متنوعی دارد. در ادامه برخی از دلایل که سبب شدند لپ تاپ به اینترنت متصل نشود و راه کار هایی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ را برای شما شرح می دهیم.

دلایل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت و راه هایی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ

بررسی درایور مربوطه

معمولا مهم ترین و ساده ترین اقدام هنگامی که متوجه عدم اتصال لپ تاپ خود به وای فای می شوید بررسی درایور مربوط به ان یعنی درایور کارت شبکه است. کافیست که با دیوایس منیجر رفته و به بخش درایور اپدیت بروید. پس از ان درایور کارت شبکه را حذف کنید. لپ تاپ خود را ریستارت کرده و مجددا بررسی کنید اتصالتان به وای فای صورت گرفته است یا خیر. در صورتی که به وای فای متصل نشده اید باید درایور کارت شبکه را توسط سیستمی دیگر دانلود کرده و به وسیله فلش مموری وارد لپ تاپ خود کنید، سپس ان را  در فایلی ذخیره و راه اندازی کنید. به دیوایس منیجر و درایورها رفته و این بار درایور اپدیت را انتخاب کنید. اپدیت و حذف و نصب درایور یکی از راه کارهایی است که برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ به کار می رود.

بررسی آنتی ویروس

گاهی انتی ویروس ها سبب می شوند که اتصال شما به وای فای دچار اختلال شده و نتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. می توانید به عنوان راهکاری برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ برای مدت کوتاهی انتی ویروس لپ تاپ خود را غیر فعال کنید و مجددا برای اتصال به وای فای تلاش کنید. با این کار ممکن است به سهولت مشکل اتصال لپ تاپ شما به وای فای و اینترنت حل شود.

بررسی اتصالات 

گاهی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ فقط به دنبال مشکلات نرم افزاری نباید باشیم و باید سخت افزار و اتصالات را نیز مورد بررسی قرار دهیم. برای همین منظور مودم وای فای و اتصالات ان را بررسی کنید. مطمئن شوید که اتصالات ان به درستی وصل شده و چراغ مربوط به اینترنت و … نیز درست کار می کنند. حال وقت ان رسیده که دکمه اتصال لپ تاپ به وای فای را که بر روی صفحه کلیدتان قرار دارد را بررسی کنید. در این مرحله با بررسی هریک از این موارد می توانید به سادگی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ اقدام کنید.

عیب یابی  troubleshooting

عیب یابی یا Troubleshooting یکی از ابزارهای سودمند است که در لپ تاپ نهادینه شده و کارش را به خوبی انجام می دهد. Troubleshooting به سادگی کار عیب یابی را انجام می دهد و می تواند راه حلی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ به شمار رود. برای این منظور به کنترل پنل رفته و در بخش Network&Internet گزینه ViewNetworkStatusAndTasks را انتخاب کنید. حال با ورود به پنجره جدید گزینه Network Troubleshooting را انتخاب کرده و اجازه دهید تا کار عیب یابی اغاز شود و رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ شما صورت پذیرد. 

راهکارهایی دیگر برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ

تا این بخش از مقاله به برخی از دلایل و روش هایی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ پرداختیم. از دیگر دلایل که منجر به ایجاد خلل و قطعی اینترنت در لپ تاپ می شود می توان به مواردی نظیر تنظیمات برق لپ تاپ (PowerPlan)، تنظیمات مربوط به IP، تغییر نام مودم وای فای، پنجره CommandPrompt و… اشاره کرد. هر یک از این موارد راهکاری ساده برای شما خواهند داشت که با اندکی دقت و جستجو به سادگی این مسئله برای شما قابل حل خواهد شد و می توانید به سهولت رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ را انجام دهید.

کلام آخر

در این مقاله به دلایل اختلال در اتصال اینترنت به وای فای و راه های رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ پرداختیم. راه های رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ می تواند سخت افزار و یا نرم افزاری باشد. اندکی حوصله و دقت در این مسئله می تواند به شما در رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ کمک کند. زیرا گاهی فقط یک ریستارت کردن لپ تاپ یا مودم وای فای و حتی بررسی دکمه اتصال وای فای در لپ تاپ می تواند راه حلی مبتدی برای رفع مشکلات اتصال وای فای در لپ تاپ باشد. از این رو به هنگام مواجه شدن با این مسئله جای نگرانی نیست و به سادگی قابل حل است.

خدمات کلینیک صفر و یک