این روزها لپ تاپ ها به رقابت با کامپیوترهای رومیزی آمده اند. لپ تاپ ها فقط به خاطر ابعاد کوچک، حجم کم و قابلیت جابجایی آسان ان ها مورد توجه قرار نگرفته اند بلکه افزایش سرعت پردازش، افزایش میزان حافظه، کیفیت در نمایش تصاویر و همچنین قابلیت های دیگری نظیر بلوتوث، وای فای و… سبب شده تا محبوبیتی بیش از پیش در میان کاربران پیدا کنند. به هر روی این قابلیت ها سبب شده تا لپ تاپ ها روز به روز برای کاربران سودمند تر شده و بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. لازم به ذکر است که این دستگاه ها کاربرانی از دانشگاه ها تا صنعت در همه سنین دارد. اخیرا کلیه کاربران به روش کار با لپ تاپ آشنایی و شناخت کافی دارند و در نتیجه به هنگام ایجاد اختلالات و ایراد هایی می تواند به خوبی مشکلات را شناسایی و رفع کنند. در این مقاله سعی بر ان است که پیرامون رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ مطالبی ارائه شود. همانطور که میدانید مشکلات لپ تاپ می تواند سخت افزاری و نرم افزاری باشد به همین علت می توان این نتیجه را گرفت که رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ هم می تواند راه  حل هایی نرم افزاری و  هم سخت افزاری داشته باشد. در ادامه به دلایل ایجاد اختلال در بلوتوث لپ تاپ و راه های رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ می پردازیم.

نصب درایور بلوتوث

گاهی نصب ناقص یا عدم نصب درایور بلوتوث سبب می شود که بلوتوث لپ تاپ شما فعال نباشد و نتوانید از بلوتوث لپ تاپ خود برای انتقال داده ها استفاده کنید. از این رو یکی از راه های رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ فعال سازی و نصب درایور بلوتوث است.

آپدیت درایور بلوتوث

آپدیت درایور بلوتوث برای رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ اقدامی است که به سهولت توسط خود شما امکان پذیر است. گفتنی است با انجام اپدیت درایورهای لپ تاپ از ایجاد ایرادات و اشکالات درون لپ تاپ کاسته و با آرامش خاطر بیشتری از سیستم خود استفاده می کنید. می توان گفت از مبتدیات رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ اپدیت و نصب بلوتوث لپ تاپ است.

بررسی دکمه و نسخه بلوتوث

اینکه دکمه بلوتوث لپ تاپ خود را بررسی کنید شاید به نظر ساده بیاید ولی گاهی حواسپرتی یا بی توجهی به این دکمه که در صفحه کلید لپ تاپ شما تعبیه شده است منجر به این می شود که احساس کنید مشکلی عجیب رخ داده و باید به دنبال رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ خود باشید. گاهی هم نسخه درایور بلوتوثی که در لپ تاپ شما نصب شده با لپ تاپ شما سازگار نیست و لازم است درایور و لپ تاپ نسخه ای منطبق و سازگار با یکدیگر داشته باشند.

فعالسازی بلوتوث در لپ تاپ

 با رفتن به تنظیمات سیستم لپ تاپ خود و انتخاب گزینه Devices و پس از ان  انتخاب Bluetoothandotherdevisesetting می توانید بلوتوث لپ تاپ خود را فعال کنید و موبایل یا سیستمی که قرار است از طریق لپ تاپ به سیستم شما متصل شود را یافته  و انتخاب کنید. در واقع به هنگامی که بلوتوث شما فعال نمی شود رفتن به این قسمت لپ تاپ راه حلی برای رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ است.

فعالسازی بلوتوث در لپ تاپ

 Troubleshooter

حتما می دانید که Troubleshooter یکی از راه های عیب یابی اختلالات در لپ تاپ و به عبارتی راهی جهت رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ شما است. از این رو می توانید برای عیب یابی تنظیمات لپ تاپ رفته و Troubleshoot را انتخاب کنید. در این مرحله بلوتوث را انتخاب کنید و گزینه  Run the Troubleshooter بزنید. با این کار عیب یابی و رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ شما صورت می پذیرد.

جا به جا کردن دانگل موس

گاهی فقط بررسی نرم افزاری برای رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ لازم نیست و می توان اندگی اتصالات سخت افزاری پورت و دانگل بلوتوث را برای این منظور بررسی کرد. اگر از دانگل بلوتوث استفاده می کنید می توانید ان را با پورت های دیگری نیز امتحان کنید. ممکن است فقط با جابجایی پورت مربوط به دانگل بلوتوث رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ نیز صورت گیرد.

کلام آخر

در این مقاله راه کار های برای رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ را عنوان کرده و شرح داده ایم. برای رفع مشکلات بلوتوث در لپ تاپ سخت افزار و نرم افزار هر دو بخش به طور مساوی موثر بوده و از این رو به هنگام رفع مشکلات باید بررسی های لازم را انجام داد. گفتنی است برای عیب یابی هم درایورها و هم پورت ها را باید به دقت مورد بررسی قرار دهید. اپدیت کردن و نصب آنتی ویروس، عیب یابی و بررسی نسخه بلوتوث و … از جمله راهکارهای ساده  و موثر برای حل مشکلات بلوتوث است. 

خدمات کلینیک صفر و یک