با امدن لپ تاپ ها به بازار، به سرعت مورد استقبال قرار گرفتند و فروش آنها گسترش روز افزون پیدا کرد. لپ تاپ ها از مزایای مانند حمل ساده و سرعت بالای پردازنده برخوردار بودند و خیلی زود توانستند با کامپیوترهای رومیزی رقابت کنند. این دستگاه های الکترونیکی قابلیت شارژ باتری دارند و مدت زمان زیادی را بدون برق می توانند روشن مانده و در اختیار کاربر باشند. بنابراین جابجایی آسان، وزن کم، سرعت بالا و قابل استفاده بودن در هنگام بی برقی و بسیاری از ویژگی های مثبت، لپ تاپ ها را ابزاری کاربردی برای افراد با همه سنین کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان در همه قشرها نظیر دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، مهندسان و صنعتگران و… قرار داده است. انچه قابل مشاهده است این است که لپ تاپ از بخش های صفحه نمایش و کیبورد ساخته شده است. در غالب اوقات این دستگاه دچار مشکل نمی شود و گاهی مشکلاتی رخ می دهد که توسط کاربر مبتدی یا حرفه ای قابل رفع کردن است. این مشکلات می تواند گاهی برای صفحه نمایش رخ دهد. از این رو شما در جستجوی رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ باشید. رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ نیز امکان پذیر است و فقط ریزبینی و تسلط بر لپ تاپ را لازم دارد. برای رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ خود می توانید هم به صورت شخصی و بعد از جستجوی در سایت ها و کسب اطلاعات اقدام کنید و هم به فردی که در این زمینه دانش و تجربه کافی دارد لپ تاپ خود را سپرده تا برای شما رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ تان را انجام دهد. در این نگارش ما به راه حل هایی برای رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ اشاره می کنیم با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات خوبی کسب کرده و به هنگام رخ دادن مسائل صفحه نمایش به سهولت بتوانید ان ها را مرتفع کنید.

رفع مشکلات پیکسل ها در صفحه نمایش لپ تاپ

هنگامی که پیکسل ها بیشتر از حالت عادی روشن هستند و یا اینکه خاموش هستند و هیچ وقت روشن نمیشوند و در حالتی دیگر تعدادی پیکسل در کنار یکدیگر به صورت مربعی روشن تر و یا خاموش هستند، از جمله مشکلاتی از که در رابطه با پیکسل های صفحه نمایش رخ می دهد. به این حالت ها به ترتیب پیکسل داغ، پیکسل سوخته یا مرده و پیکسل گیرکرده گفته می شود. در این رابطه می توان گفت که احتمالا کارت گرافیک لپ تاپ دچار ایراد شده و با تعویض ان می توانید این مسئله را حل کنید.

رفع مشکلات نمایش تصویر در صفحه نمایش لپ تاپ

گاهی متوجه می شوید که به هنگام نمایش برنامه، تصاویر و فیلم و.. تصاویر به صورت کند و تکه ای نمایش داده می شوند و به صورت کامل و واضح نمی توان تصاویر را مشاهده کرد. این ایراد از جمله ایرادات مشکلات انتقال سیگنال های دیجیتال در لپ تاپ به شمار می رود و معمولا به دلیل خراب بودن کارت گرافیک و یا کابل فلت رخ می دهد. باز و بسته کردن لپ تاپ و راه اندازی مجدد لپ تاپ از دیگر راه حل های ساده برای رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ به هنگام ایرادات عدم انتقال سیگنال به شمار می روند.

رفع مشکلات نمایش تصویر در صفحه نمایش لپ تاپ

رفع مشکلات چشمک زدن و لرزش صفحه نمایش لپ تاپ

هنگامی که شاهد چشمک زدن و لرزش ناگهانی صفحه نمایش لپ تاپ خود هستید دلیل ان میتواند ایبل به صفحه نمایش باشد و در اثر شل شدن کابل فلت یا اسیب دیدن ان رخ دهد. پیشنهاد می کنیم کمی لپ تاپ را باز و بسته کنید تا اثر ان را ملاحظه کنید. در صورتی که تغییری نکرد لپ تاپ را به فردی حرفه ای و متخصص در این زمینه سپرده تا رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ شما را به دقت انجام دهد. از دیگر دلایل چشمک زدن و لرزش صفحه نمایش لپ تاپ قدیمی بودن درایور گرافیک لپ تاپ است که با برور رسانی می تواند این مسئله را حل کند. گاهی هم از دیگر دلایل این موضوع می توانند ویروس ها باشند.

رفع مشکلات خطوط عمودی ظاهر شده بر روی صفحه نمایش لپ تاپ

اگر خطوط عمودی و رنگی بر روی صفحه نمایش لپ تاپ شما ظاهر شده اند احتمالا به صفحه لپ تاپ شما اسیب و ضربه ای وارد شده است. با خاموش کردن و روشن کردن مجدد لپ تاپ در صورتی که خطوط مجددا نمایش داده شدند این امکان وجود دارد که باید ال سی دی لپ تاپ خود را تعویض کنید. همچنین می توانید یک مانیتور دیگر را به لپ تاپ خود وصل کنید و تصویر نمایش داده شده را بررسی کنید در این مرحله به طور قطع متوجه می شوید که مشکل از پنل لپ تاپ شما است یا خیر و به این ترتیب می توانید در جهت رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ خود تلاش کنید.

کلام آخر

 در این مقاله در رابطه با رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ و تعدادی از ایراداتی که در صفحه نمایش لپ تاپ رخ می دهد مطالبی نگارش شده است. رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ اگر کاربری مبتدی هستید گاهی توسط خودتان و گاهی هم توسط یک کاربر حرفه ای امکان پذیر است. به هر روی صفحه نمایش به عنوان بخش اصلی لپ تاپ اگر دچار ایراداتی شود بر کیفیت کار و برنامه های شما تاثیر گذار خواهد بود. از این رو به هنگام مواجه شدن با هر گونه مشکل می تواند مسئله مورد نظر که برای صفحه نمایش لپ تاپتان رخ داده است را جستجو کنید. پس از جستجوی مسئله رخ داده می توانید اقدام به رفع ان کنید. در صورتی که نیاز به تعویض قطعه است و شما در زمینه ای مهارت کافی ندارید پیشنهاد می کنیم که این کار را به فردی حرفه ای و خبره در این زمینه بسپارید تا این امر با سهولت بیشتری صورت پذیرد.

خدمات کلینیک صفر و یک