امروزه، لپ تاپ ها به بخش بسیار مهمی از زندگی انسان ها تبدیل شده اند و بسیاری از افراد درآمد زندگی روزمره خود را مدیون لپ تاپ ها هستند. تمامی لپ تاپ ها برای اینکه بتوانند به خوبی کار کنند نیازمند سیستم عامل هستند. اگر سیستم عامل به خوبی در لپ تاپ نصب نشود و ارورهای مرتبط با آن از بین نروند، دیگر شما نمی توانید از لپ تاپ خود به خوبی استفاده کنید و یا ممکن است در زمان استفاده با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شوید. به همین منظور شما باید برای رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ اقدام نمایید.

چگونه ارور DLL را از بین ببرم؟

یکی از مهمترین مواردی که در زمان آشنایی با رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشید ارور DLL  است. در زمان نصب ویندوز باید مطمئن باشید که این فایل به خوبی بر روی سیستم شما نصب شده است. گاهی پیش می آید که برخی از افراد به اشتباه فایل DLL را حذف می کنند و همین امر باعث می شود که ویندوز آنها به خوبی عمل نکند.  راهکاری که برای رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ پیشنهاد می شود این است که باید به سطل زباله ویندوز خود نگاهی بیاندازید و ببینید آیا این فایل را به اشتباه پاک کرده اید یا خیر. اگر مطمئن شدید که این فایل از روی لپ تاپ شما پاک شده است باید دوباره آن را نصب کنید.

چگونه ارور DLL را از بین ببرم؟

عملکرد نامناسب آنتی ویروس در رابطه با فایل DLL

گاهی ممکن است آنتی ویروسی که بر روی لپ تاپ خود نصب کرده اید این فایل را اشتباه به عنوان یک بد افزار در نظر گرفته باشد و آن را حذف کرده باشد. برای رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ می توانید در قسمت قرینه آنتی ویروس این فایل را بازیابی کنید. این کار نیاز به تخصص زیادی دارد و در صورتی که در این زمینه دانش و تخصص کافی را ندارید باید از افراد متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

آسیب رساندن ویروس های مخرب به فایل dll

گاهی ویروس های مخربی که بر روی سیستم عامل شما وجود دارند فایل DLL را حذف می کنند. در اینجا برای رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ باید یک آنتی ویروس بسیار قوی نصب کنید. همانطور که متوجه شده اید این فایل در اجرای درست و بی نقص سیستم عامل بسیار مهم است و عوامل مختلفی ممکن است عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهند. با نصب آنتی ویروس جدید و آپدیت برنامه ویندوز این مشکل حل می شود و شما می توانید دوباره از لپ تاپ خود استفاده نمایید.

چگونه ویندوز خود را در بهترین حالت قرار دهم؟

برای اینکه بتوانید برای رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ اقدام کنید و از بروز مشکل در لپ تاپ خود جلوگیری نمایید بهتر است به راهکارهایی که در ادامه معرفی می کنیم توجه داشته باشید. 

قرار دادن لپ تاپ در حالت Safe Mode

شاید برای شما جالب باشد که شما با قرار دادن لپ تاپ خود در حالت Safe mode می توانید از بروز مشکلاتی نظیر بالا نیامدن ویندوز لپ تاپ جلوگیری کنید. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند این کار ساده ترین روش برای بوت کردن سیستم عامل است و نیاز به امکانات و نرم افزارهای زیادی ندارد. 

اطمینان از کارکرد درست باتری 

مسئله دیگری که ممکن است به عنوان راهکاری برای رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ در نظر گرفته شود و شاید حتی برای شما شگفت انگیز باشد توجه به کارکرد درست باتری لپ تاپ است. بررسی های جدید نشان می دهند یکی از علل عمده بالا نیامدن ویندوز 10 مشکلاتی است که به باتری لپ تاپ مرتبط است. بنابراین، در صورتی که با مشکل بالا نیامدن ویندوز رو به رو شده اید، در این مورد اطمینان حاصل کنید که باتری لپ تاپ و کابل شارژ آن به درستی کار می کند و هیچ مشکل خاصی ندارد.

اسکن سیستم عامل 

زمانی که صحبت از رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ می شود همواره این موضوع مورد توجه قرار می گیرد یکی از دلایلی که می تواند به عملکرد سیستم عامل آسیب وارد کند وجود بد افزارهای مختلف بر روی آن است. بد افزارها باعث می شوند که سیستم عامل با چالش های بسیار زیادی رو به رو شود و در نتیجه دیگر نمی تواند به خوبی کار کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است یک آنتی ویروس قوی داشته باشید و سیستم خود را مورد بررسی قرار دهید و بدافزارها را از روی سیستم خود پاک کنید.

اسکن سیستم عامل 

فراخوانی محیط Command Prompt

زمانی که سیستم عامل به خوبی کار نکند شما نمی توانید کار زیادی بر روی آن انجام دهید. اما در رفع مشکلات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم عامل در لپ تاپ همواره توصیه می شود در این شرایط باید محیط Command Prompt را فراخوانی کنید و سپس مشکل ویندوز خود را رفع نمایید. برای فراخوانی محیط Command Prompt به صورت زیر عمل کنید:

  • به تنظیمات BIOS سیستم بروید.
  •  به تب Boot بروید. 
  • پس از آنکه مرحله بالا را پشت سر گذاشتید، درایو بوتیبل ویندوز ۱۰ را به اولین گزینه‌ بوت شدن تبدیل کنید. 
خدمات کلینیک صفر و یک